Pracownia Terapii
Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Słupsk, ul. Filmowa 1

Gdy nie można
zawrócić,
trzeba iść naprzód.

Marco Polo

Pracownia zrodziła się z potrzeby zaoferowania alternatywy dla dotychczas stosowanych form
terapii psychologicznej. Jeśli chcesz poszukać rozwiązań w swoim życiu, odnaleźć w sobie nowe potencjały,
albo uaktywnić te uśpione - zapraszamy. Każdy człowiek jest ekspertem od swojego życia.
My pomagamy odnaleźć drogę do realizacji Waszych potrzeb.

AKTUALNOŚCI
 

SUPERWIZJE

Spotkania odbywają się online na Google Meet. Jest możliwość superwizji stacjonarnej w Pracowni TSR w Słupsku.
Swoje wsparcie oferuję osobom będącym w procesie certyfikacji w nurcie TSR oraz już certyfikowanym, a także pracującym w innych podejściach związanych z pomaganiem, a wyrażającym zainteresowanie superwizją w PSR.

W tworzeniu grup superwizyjnych kieruję się rekomendacjami PSTTSR.

Ważne dla superwizantów:

 • udział w superwizjach u superwizora aplikanta wlicza się w godziny wymagane w procesie certyfikacji/odnowienia certyfikatu PSTTSR w wymiarze 40% godzin - co oznacza, że 40% godzin superwizji wymaganej do certyfikacji może odbyć się u superwizorów-aplikantów
 • udział w superwizji jest możliwy dla osób, które ukończyły minimum kurs podstawowy TSR (I stopień) w jednym z akredytowanych ośrodków szkoleniowych, przy czym pierwszeństwo mają osoby, które ukończyły już kurs zaawansowany, które kontynuują proces kształcenia w ramach procesu certyfikacji
 • superwizja grupowa odbywa się w grupie 6 osobowej
 • spotkań jest 5 w jednym cyklu, przy czym ostatnie trwa 4 godziny (w sumie 16 godzin wymaganych w procesie certyfikacyjnym, a możliwych do zrobienia u superwizora-aplikanta, co stanowi 40% )
 • czas trwania to 3 godziny zegarowe (4 dydaktyczne)
 • w przypadku nieobecności osoba uczestnicząca w grupie, jest zobowiązana do opłacenia spotkania, chyba, że zawiadomi o nieobecności 5 dni wcześniej i wówczas uczestniczyć będzie mogła osoba z listy rezerwowej
 • cena - 170 zł
 • superwizja indywidualna 200 zł (1 godzina zegarowa)
 • zgłoszenia: sylwia@terapiatsr.slupsk.pl

Moje doświadczenia: przygodę z TSR rozpoczęłam w 2012 roku. 2014 rok to rok utworzenia Pracowni TSR, w której do dzisiaj prowadzę wspólnie z Olgą Geisler, obecnie też Emilią Muraszko pracę terapeutyczną, warsztatową. Doświadczenia superwizyjne kształtowałam z różnymi superwizorami: Jackiem Szczepkowskim, Ewą Majchrowską, Tomaszem Świtkiem, Magdaleną Szutarską oraz w modalności psychodynamicznej z Wiesławem Talarem oraz Piotrem Miszewskim. Opiekunem mojej pracy w roli aplikanta superwizora jest Artur Lewiński.

Pytanie do naboru?
(proszę o wysyłanie zgłoszenia wraz z odpowiedziami na pytania)

 • gdzie jesteś na drodze TSR? (jakie masz szkolenia, doświadczenia)
 • czy jesteś już w superwizji, jeśli tak, ile masz godzin superwizji,
 • imię i nazwisko, nr tel, adres mailowy
 • co robisz zawodowo?

Akredytacja PSTTSR

Pracownia TSR w dniu 4.12.2022 na mocy uchwały Zarządu polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach otrzymała akredytację jako ośrodek terapii, spełniwszy wszystkie niezbędne kryteria PSTTSR, co oznacza, że jako ośrodek terapeutyczny działa z poszanowaniem standardów i zasad etycznych Kodeksu Etyki PSTTSR, a kadra posiada przygotowanie do oferowania i prowadzenia terapii w nurcie TSR zgodnie z kryteriami przyjętymi przez Stowarzyszenie.

UWAGA! Pierwsza edycja II stopnia Kursu TSR

Już u nas - pierwsza edycja II stopnia Kursu TSR!!!! Długo na to czekaliśmy i w końcu dzięki Magdalena Szutarska - Pracownia Psychologiczna i Centrum PSR / SFA Center - Poland - Tomasz Świtek -możecie przeżyć tę przygodę i wejść na wyższy stopień wtajemniczenia w nurcie TSR.
Kurs zaawansowany obejmuje 150 godz. dydaktycznych i trwa od stycznia 2023 do maja 2023

Zjazdy:
I. 27-29.01.2023; prowadzi Magdalena Szutarska
II.24-26.02.2023; prowadzi Sylwia Moch-Piątek, Olga Geisler
III.10-12.03.2023; prowadzi Tomasz Świtek
IV. 12-14.04.2023; prowadzi Magdalena Szutarska
V.12-14.05.2023; prowadzi Tomasz Świtek

Cena:
2.750 zł (dla członkow PSTTSR zniżka 10%)

Miejsce zjazdów:
Lawendowy Zakątek Machowino, Machowino k/Słupska
Jest możliwość zakwaterowania- do dyspozycji 2 nowe domki( 5 osobowy i 3 osobowy). Więcej informacji o domkach:
www.lawendowyzakatek-machowino.pl
lub u Sylwii (668030175).

Zapisy:
http://pracownia-psychologiczna.edu.pl/.../tsr-szkolenie.../

SZKOLENIE WARSZTATOWE- PRACA Z PARĄ W SYTUACJI ZDRADY

DLACZEGO AKURAT TEN TEMAT? - gdy czytasz to pytanie, właśnie w tej chwili, gdzieś ktoś zdradza, ktoś jest zdradzany, ktoś rozważa skok w bok, doradza komuś romans, albo sam domyka trójkąt miłosny jako sekretny kochanek. Żaden inny aspekt życia w parze nie wywołuje takiego lęku, nie budzi tylu plotek, nie fascynuje, jak romans czy zdrada, więc zdecydowałam się opracować taki rodzaj szkolenia, chyba dlatego, że zdrada to jedno z najbardziej traumatycznych wydarzeń w życiu człowieka, a do Pracowni TSR zgłasza się bardzo dużo par w takiej sytuacji. Chyba dlatego też, że pandemia uaktywniła relacje w związkach na różne dość mało dla nich użyteczne sprawy. I chyba dlatego, że dość długo chodziło mi po głowie, żeby skupić się tylko na tym, a nie na wszelkich kryzysach, które przeżywają pary. Zapraszam więc wszystkich, którzy pracują z parami i chcieliby skorzystać z przestrzeni na rozwój w tym obszarze. Chcę Wam dać nowe narzędzia, mnóstwo ćwiczeń, technik, które będziecie mogli wykorzystać w swojej pracy w nurcie TSR.

UWAGA - szkolenie objęte jest wsparciem Pracowni Psychologicznej Magdaleny Szutarskiej, akredytowanego ośrodka szkoleniowego z zakresu TSR, a Magdalena Szutarska jest superwizorem zespołu Pracowni TSR. Szkolenie zatem wlicza się w proces certyfikacji PSTTSR.

CO JEST W CENIE: 20 godzin szkoleniowych, materiały, kawa, herbata podczas szkolenia, drobne przekąski, możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia wszystkich uczestników

DZIĘKI SZKOLENIU: zdobędziesz wiedzę o sytuacji zdrady i przeżywaniu zdrady przez parę, poznasz narzędzia pracy, którymi operujemy w Pracowni, być może uda nam się wypracować dodatkowe- nowe, będziesz miał/miała możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami, zdobędziesz umiejętność pracy z parą w sytuacji zdrady z użyciem technik TSR i budowania pomostu do pracy nad dalszą ich relacją, a także z ukierunkowaniem na poszukiwanie rozwiązań i budowanie przyszłości opartej na zasobach i umiejętnościach relacyjnych. Trochę zatrzymasz się i będziesz miał/miała możliwość wglądu w siebie podczas relacji terapeutycznej z taką parą, poznasz osoby, które podobnie jak TY TSR mają w sobie. Efektem szkolenia ma być umiejętność poruszania się w sytuacji pracy z parą dotkniętą zdradą z wykorzystaniem technik i narzędzi TSR.

METODA: wykłady i warsztaty, praca w parach, w większych grupach. Praca w oparciu o studium przypadku. Dla chętnych superwizja koleżeńska w piątek- dzień przed szkoleniem.

DLA KOGO? - dla pomagaczy, którzy znają podstawy TSR(po I stopniu TSR) i chcą cały czas wzbogacać i rozwijać swój warsztat, dla osób, które są w procesie certyfikacji PSTTSR. Dla członków Stowarzyszenia zniżka.

KTO PROWADZI? - Pracownia TSR, Sylwia Moch-Piątek, Olga Geisler, certyfikowane terapeutki i trenerki

KIEDY?
termin: 14-15 styczeń 2023, 14.01.2023- 10 godzin dydaktycznych (9-18), 15.01.2023 -10 godzin dydaktycznych (9-17)

GDZIE?
- Lawendowy Zakątek/Pracownia TSR Machowino (między Słupskiem a Ustką (jest możliwość noclegów- 4 osoby w jednym domku, 3 w drugim i pokój 1 osobowy)

KOSZT - 750 zł

ZAPISY: sylwia@terapiatsr.slupsk.pl, lub 668030175

ZAKĄTKOWE WARSZTATY

"Zakątkowo z TSR"- zapraszam na, mam nadzieję, cykliczne spotkania w Lawendowym Zakątku Machowino. Będziesz miała/miał okazję w ciągu 3 dni doświadczać tsrowego świata, być z osobami, które pracują w nurcie tsr, chcą i potrafią się dzielić kawałkiem własnej pracy i życia. Tu otrzymasz wsparcie i inspirację, tu będziesz miała/miał możliwość zamienić trudności na rozwiązania, ale przede wszystkim możesz liczyć na autentyczność, otwartość, bezpieczeństwo, które są koniecznym warunkiem w rozwoju zawodowym. Zapraszam Ciebie, i Ciebie i jeszcze Ciebie do tej przygody i jej współtworzenia. Ja podzielę się tym, co mam, co potrafię, ale też jestem gotowa brać od Ciebie. W związku z tym, że w ostatnim czasie blisko mi do natury, przyrody, ale też hipnozy, doświadczam cudu łączenia TSR z tymi obszarami , chcę Tobie pokazać, jak można pracować w ten sposób, jak można łączyć i jak dużo TSRu jest w tych światach. Zaproszę Cię na spacer do lasu, na leśne medytacje, żebyś mogła/mógł stworzyć własną niepowtarzalną sesję leśnej kąpieli. Uchylę też rąbka tajemnicy pewnej szeptuchy- zobaczysz i zdziwisz się jak wiele tsru w jej zielarskich poczynaniach. Dam Ci nowe narzędzia, które śmiało możesz wykorzystać w pracy TSRem- ja to robię. Mam też poczucie, że novum w tej propozycji, a zarazem bardzo istotnym elementem jest fakt, że przebywamy razem przez 3 dni- to traktuję jako wartość dodaną.

Uwaga!!!
Część warsztatowa wlicza się w proces certyfikacji PSTTSR.
Szkolenie objęte jest wsparciem Pracowni Psychologicznej Magdaleny Szutarskiej, akredytowanego ośrodka szkoleniowego z zakresu TSR. Magdalena Szutarska jest superwizorem zespołu Pracowni TSR

CO JEST W CENIE?
Zakwaterowanie (uwaga- przestrzenie wspólne- co oznacza, że w jednym pokoju śpią maksymalnie 3 osoby- na oddzielnych łóżkach) w nowych domkach, w pełni wyposażonych (pościel, ręczniki, naczynia, kawiarka, czajnik itp, internet)
Wyżywienie- 2 kolacje, ognisko, obiad, 2 śniadania (śniadania i kolacje przygotowujemy wspólnie)
Szkolenie i materiały szkoleniowe
Kawa i herbata podczas całego cyklu
Drobne przekąski
Moja opieka😊
Wizyta w lesie za moim płotem😊
Pizza w Ustce
Ognisko
Piękne okolice do spacerów😊

DZIĘKI SZKOLENIU
Uzyskasz wiedzę na temat możliwości łączenia świata przyrody, elementów hipnozy z nurtem TSR
Zdobędziesz umiejętności wykonywania laleczek intencyjnych(świat zielarski)) jako elementu wzmacniającego zasobowość w TSR
Będziesz pracował nad sobą w superwizji koleżeńskiej w nurcie TSR
Wspólnie z uczestniczkami-uczestnikami opracujesz nowe ćwiczenia, które będziesz mógł/mogła wykorzystywać w swojej pracy terapeutycznej w TSR
Zapoznasz się z techniką pracy pt" kąpiel leśna" i zobaczysz, że jest ona bardzo przydatna w pracy TSR
Poznasz osoby, które podobnie jak Ty TSR mają w sobie
Wymienisz się doświadczeniem, wiedzą
Będziesz miał możliwość odpocząć w bezpiecznych warunkach pełnej akceptacji.

DLA KOGO?
Dla pomagaczy, którzy znają podstawy TSR i chcą cały czas wzbogacać i rozwijać swój warsztat. Dla członków Stowarzyszenia zniżka.

KTO PROWADZI:
Pracownia TSR: Sylwia Moch-Piątek, Olga Geisler, certyfikowane terapeutki i trenerki TSR.

CENA 1100 zł
Zgloszenia: sylwia@terapiatsr.slupsk.pl
668030175
Termin 18-20 listopad 2022, 10-12.02.2023

Warsztaty Lawendowe dla Kobiet (10.07.2021)

Corocznym już zwyczajem zapraszam Was Kobiety, Panie, Damy, Dziewczyny na warsztaty pod egidą lawendy.

Kobieto Kochana.

Zdjęcie autorstwa Cindy Gustafson z Pexels


Jeśli masz taki moment, że chcesz zrobić coś dla siebie, to znaczy, że czytasz właściwą stronę.
W Lawendowym Zakątku Machowino, będziesz miała okazję zrobić coś dla siebie, zadbać o swoją kobiecość, rozwój wewnętrzny, o swoje zdrowie, ale też poczuć się wyjątkowa.Chcę dać Tobie taki prezent, bo wiem, że jesteś wyjątkowa.

Przygotowałam dla Ciebie - Wyjątkowa Istoto - 6 godzinny program, który obejmuje elementy warsztatu psychologicznego mające na celu przypomnienie Tobie o Twoim pięknie, wartościach i zasobach, elementy medytacji z hipnoterapią, relaks na polu lawendowym w Zakątku Dobrych Myśli, w Zakątku Tworzenia Celów, w Zakątku Nicnierobienia lub Zakątku Zrzucania Balastu, ale również garść wiedzy o lawendzie i jej właściwościach, a także produkty Lawendowego Zakątka do zakupienia na miejscu. Będziemy robiły bukiety, nauczę Was jak się robi fusetki lawendowe, a jak wystarczy czasu to zrobimy manufakturę drewnianych podkładek pod kubki.

Wszystko pod opieką certyfikowanych terapeutek Pracowni TSR.

Chcemy również utrwalić Twoje piękno dzięki sesji fotograficznej na polu lawendowym.

Kobiety Kochane - piękno, natura i my zapraszamy.

Koszt warsztatu to 250 zł.
Cena zawiera:

 • udział w 6 godzinnym warsztacie
 • lawendowy poczęstunek
 • zdjęcie w formie online (indywidualny kontakt do fotografa o ile, któraś z Was będzie chciała je wywołać)
 • zaświadczenie o udziale w warsztacie
PIERWSZE WARSZTATY PLANUJEMY NA 10.07.2021 W GODZINACH 14:00 - 20:00. ZAPISY RUSZYŁY!!!

KONTAKT: SYLWIA tel. 668 030 175, mail: sylwia@terapiatsr.slupsk.pl

Kolejne terminy 17.07, 24.07, 31.07, 7.08, 14.08 lub dla grup w dowolnym umowionym terminie.
Zapraszam.

Hipnoza

Zespół Pracowni TSR ogłasza, że włączamy do oferty HIPNOTERAPIĘ. Ukończyłyśmy kurs I i II stopnia Hipnozy w Centrum Rozwoju Osobistego w Warszawie u Janusza Gołyńskiego. Zamierzamy dalej pogłębiać zdobyte umiejętności.

CZYM JEST HIPNOZA?

- to stan pogłębionej koncentracji charakteryzujący się zwiększoną podatnością na sugestie. W hipnozie można wykorzystać niedostępne dla świadomości pokłady umysłu i odnaleźć sposoby poradzenia sobie z sytuacją, problemem. W hipnozie człowiek przyjmuje tylko takie sugestie, na które ma wewnętrzną zgodę, a więc nic nie może się stać bez zgody klienta.

Terapia hipnozą polega na łączeniu odprężenia z przekierowaniem uwagi w głąb siebie, towarzyszy temu szczególny rodzaj koncentracji, która sprzyja nawiązaniu kontaktu z tą częścią nas samych, która na co dzień pozostaje nieświadoma. W takim stanie można wprowadzać korzystne zmiany w podświadomości. Towarzyszą temu procesowi sugestie terapeuty. Umysł świadomy i nieświadomy różnią się głównie tym, że do świadomego mamy dostęp na co dzień to suma naszych przekonań, myśli, sposób w jaki przeżywamy kontakt ze światem i sobą.

Osoba zahipnotyzowana zachowuje samokontrolę. Przez cały czas zahipnotyzowana osoba zachowuje świadomość i pamięta doznania z transu. Hipnoterapia (terapia hipnozą) znajduje zastosowanie w leczeniu:

 • nerwic (lęk, reakcja na stres, natręctwa, fobie, neurastenia, choroby psychosomatyczne),
 • w przypadku zaburzeń odżywiania się (anoreksja, bulimia),
 • zaburzeń snu,
 • problemów z poczuciem własnej wartości,
 • w walce z otyłością jako metoda odchudzania;
 • w leczeniu depresji,
 • zaburzeń zachowania,
 • zaburzeń nawyków i popędów, uzależnień

Hipnoza jest naturalnie występującym stanem umysłu. Każdy na co dzień doświadcza transu hipnotycznego, celowo lub przez przypadek. Na przykład, jeżeli zamyśliłeś się i przestałeś zwracać uwagę na dźwięki otoczenia lub oglądałeś w kinie interesujący film i nie zauważyłeś jak szybko minął czas, wtedy właśnie znajdowałeś się w transie. Możemy być w również w naturalnym stanie hipnozy na krótko przed zaśnięciem lub budząc się ze snu - zjawisko to jest więc naturalnym stanem naszego umysłu.

CZYM HIPNOZA NIE JEST?

Hipnoza może budzić pewne obawy, co związane jest z jej wizerunkiem wykreowanym głównie przez film fabularny. W rzeczywistości nie ma ona nic wspólnego z obrazem osoby, która na skutek działania hipnotyzera traci kontrolę nad sobą, można nią dowolnie kierować lub czytać najskrytsze myśli. Hipnoza nie wiąże się:

 • z odebraniem świadomości i woli,
 • z negatywnymi emocjami,
 • hipnoza nie jest związana z utratą przytomności,
 • z ryzykiem nie przebudzenia się, bo też nie zapada się w sen.
Zapraszamy na terapię hipnozą w połączeniu z metodami TSR.
Koszt sesji hipnozy to 250 zł. Czas trwania 60 minut. Kontakt: Sylwia Moch-Piątek, mail: sylwia@terapiatsr.slupsk.pl, tel. 668 030 175

Lawendowy Zakątek

Kobieto Kochana!

Jeśli masz taki moment, że chcesz zrobić coś dla siebie, to znaczy, że czytasz właściwą stronę.
Pomyślałaś, że warto zrobić coś dla siebie, zadbać o swoją kobiecość, rozwój wewnętrzny, o swoje zdrowie, ale też poczuć się wyjątkową - jak dobrze, że tak myślisz. Te potrzeby zrealizujesz u nas w Lawendowym Zakątku Machowino, na warsztatach lawendowych.

Przygotowaliśmy dla Ciebie - Wyjątkowa Istoto - 6 godzinny program, który obejmuje warsztaty alchemiczne, własnoręczne przygotowywanie świece lawendowych, mydeł lub innych naturalnych kosmetyków (na każdym warsztacie tworzymy inne arcydzieło), warsztaty psychologiczne, mające na celu przypomnienie Tobie o tym co masz w sobie pięknego, wartościach i zasobach, elementy medytacji z hipnoterapią.

W czasie warsztatów będziesz mogła zrelaksować się na polu lawendowym w Zakątku Dobrych Myśli, w Zakątku Tworzenia Celów, w Zakątku Nicnierobienia lub Zakątku Zrzucania Balastu. Zdobędziesz również garść wiedzy o lawendzie i jej właściwościach. Przed wyjazdem możliwy będzie zakup oryginalnych produktów Lawendowego Zakątka.
Wszystko pod opieką certyfikowanych terapeutek Pracowni TSR.
Chcemy również utrwalić Twoje piękno dzięki sesji fotograficznej na polu lawendowym.
Kobiety Kochane - piękno, natura i My zapraszamy!

Koszt warsztatu to 250 zł, cena zawiera:
- udział w 6 godzinnym warsztacie
- lawendowy poczęstunek
- zdjęcia w formie online
- zaświadczenie o udziale w warsztacie

PIERWSZE WARSZTATY odbędą się 5.07.2020 w godzinach 12-18
ZAPISY RUSZYŁY!!!
Kontakt: Sylwia Moch-Piątek, mail: sylwia@terapiatsr.slupsk.pl, tel. 668 030 175

lawenda

VII Edycja Kursu Podstawowego TSR w Słupsku

Centrum Rozwiązań Toruń zaprasza na kolejną, siódmę już edycję Kursu Podstawowego TSR w Słupsku. Terminy sesji:
I sesja 4-6.10. 2019 - prowadzi dr Jacek Szczepkowski Centrum Rozwiązań
II sesja: 9-10.11. 2019 - prowadzi Pracownia TSR
III sesja 14-15.12. 2019 - prowadzi mgr Artur Lewiński Centrum Rozwiązań
koszt kursu 1500 zł.
W sprawie zapisów proszę kontaktować się z Sylwią Moch-Piątek - Pracownia TSR lub bezpośrednio przez stronę Centrum Rozwiązań. Zapraszamy!
Kontakt: Sylwia Moch-Piątek, mail: sylwia@terapiatsr.slupsk.pl, tel. 668 030 175

Centrum Rozwiązań Toruń zaprasza na szkolenie

Centrum Rozwiązań Toruń zaprasza na szkolenie pt. "Zachowania autodestrukcyjne młodzieży, samookaleczenia, zachowania suicydalne, zaburzenia odżywiania". Prowadzący dr Jacek Szczepkowski. Szkolenie odbędzie się w Pracowni TSR.
Termin: 6-7 październik 2018 rok.
Cena warsztatu 500 zł.
Warsztat jest uwzględniany w procesie certyfikacji PSTTSR.
ZAPISY RUSZAJĄ.
Kontakt: Sylwia Moch-Piątek, mail: sylwia@terapiatsr.slupsk.pl, tel. 668 030 175

VI Edycja Kursu Podstawowego TSR w Słupsku

Centrum Rozwiązań Toruń zaprasza na kolejną, szóstą już edycję Kursu Podstawowego TSR w Słupsku. Terminy sesji:
I sesja 13-15 kwietnia 2018 - prowadzi dr Jacek Szczepkowski Centrum Rozwiązań
II sesja: 12-13 maja 2018 - prowadzi Pracownia TSR
III sesja 23-24 czerwca 2018 - prowadzi mgr Artur Lewiński Centrum Rozwiązań
koszt kursu 1400 zł
W sprawie zapisów proszę kontaktować się z Sylwią Moch-Piątek - Pracownia TSR lub bezpośrednio przez stronę Centrum Rozwiązań. Zapraszamy!

Ogłaszamy też, że Centrum Rozwiązań Toruń, poprowadzi również VII edycję kursu podstawowego TSR w Słupsku. Terminy zjazdów:
I zjazd - 14-16 września 2018 - prowadzi dr Jacek Szczepkowski
II zjazd - 20-21 października 2018 - prowadzi Pracownia TSR
III zjazd - 17-18 listopada 2018 - prowadzi mgr Artur Lewińki
W sprawie zapisów prosimy o kontakt z Sylwią Moch-Piątek - kontakt na stronie Pracowni TSR, albo bezpośrednio przez Centrum Rozwiązań Toruń.

Nabór na szkolenie pt. "Śmierć to jeden z tematów życia"

Uwaga!!! Ogłaszamy nabór na szkolenie pt. "Śmierć to jeden z tematów życia", które poprowadzi Tomasz Świtek - superwizor, trener, terapeuta TSR. Tomek przyjedzie do nas z Warszawy, gdzie pracuje i szerzy ideę TSR. Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które ukończyły kurs podstawowy TSR. Szkolenie jest zaliczane do procesu certyfikacyjnego. Trwa 20 godzin dydaktycznych. Cele warsztatu: przećwiczenie stosowania TSR w pracy z osobami zagrożonymi popełnieniem samobójstwa, rozwój zdolności do pracy z osobami w okresie życia, kiedy świadomie zbliżamy się do śmierci, nauka pracy z bliskimi osób które umierają lub umarły. Wszystkim polecamy. Same również bierzemy udział i się szkolimy.
Koszt- 400 zł od osoby, przy większej ilości osób cena będzie niższa.
Zapraszamy. Kontakt w sprawie zapisów z Sylwią Moch-Piątek.

Nabór na V Edycję Kursu Podstawowego TSR

Centrum Rozwiązań zaprasza po raz kolejny do udziału w kursie podstawowym TSR. Rozpoczynamy nabór na V edycję kursu.
Zgłoszenia przyjmuje Agnieszka Ciechanowska (tel. 509740636 lub mailowo na adres: aga@terapiatsr.slupsk.pl
Terminy sesji:
I Sesja- 15-17.09.2017 (prowadzi dr Jacek Szczepkowski),
II sesja 7-8.10.2017 (prowadzi Pracownia TSR),
III sesja 28-29.10.2017 (prowadzi mgr Artur Lewiński).
Zapraszamy do poznawiania tajników TSR.

"ODKRYJ W SOBIE MOTYLA" - szkolenie

Pracownia TSR organizuje szkolenie pt "ODKRYJ W SOBIE MOTYLA". Oferta szkolenia skierowana jest do osób pragnących zastanowić się nad sobą, poznać swoje zasoby, odnaleźć ukryte umiejętności zarówno na poziomie życia zawodowego, jak i osobistego, oraz na poziomie relacji z innymi, współpracy, współdziałania. W każdym z nas jest "piękny motyl" - szkolenie ma przybliżyć każdego uczestnika do odkrycia tego motyla. Czasami jest tak, że nie widzisz w sobie tego, co widzą inni. Grupa ma swoją moc i to także dzięki grupie podczas tego szkolenia będziesz miał/a możliwość przyglądania się sobie, odkrywania, przyswajania bądź też oswajania siebie. Popracujesz metodami warsztatowymi przy użyciu technik Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Wszystkie ćwiczenia, techniki proponowane w szkoleniu można wykorzystać w pracy zawodowej - my tak robimy i przynosi to wymierne efekty.

czas szkolenia: 2 dni po 10 godzin
proponowane terminy: 22-23.04.2017, 27-28.05.2017
koszt 380 zł od osoby
Osoby zainteresowane prosimy o » kontakt mailowy lub telefoniczny

IV Edycja Kursu Podstawowego TSR w Słupsku

Ogłaszamy terminy zjazdów:
I sesja- 7-9.04.2017 prowadzi dr Jacek Szczepkowski
II sesja- 13-14.05.2017 prowadzi Pracownia TSR
III sesja- 17-18.06.2017 prowadzi mgr Artur Lewiński

Koszt Kursu 1300 zł. Prosimy o zgłoszenia drogą elektroniczną lub telefoniczną do Agnieszki Ciechanowskiej. Cieszymy się, że TSR staje się ścieżką zawodową ale i życiową wielu z Państwa. Zapraszamy.

Pierwsze zmagania z TSR podczas III Edycji Kursu Podstawowego TSR już za nami.

Zajęcia prowadził dr Jacek Szczepkowski. Grupa w liczbie wspaniałych 17 kobiet wnikliwie poznawała tajniki TSR-u, zadawała pytania,odgrywała scenki, dzieliła się swoimi doświadczeniami. Do zobaczenia w maju na kolejnym zjeździe.


Uwaga!!! Pracownia zmieniła lokal. Teraz jesteśmy w Słupsku przy ul. Filmowej 1, na pierwszym piętrze, pokój nr 10

Uwaga!!! Rozpoczynamy nabór do grupy warsztatowej dla rodziców doświadczających niepowodzeń w procesie wychowywania dzieci. Grupa może liczyć 10 osób. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie raz w tygodniu przez 10 tygodni. Koszt udziału w jednych zajęciach to tylko 30 zł. Zapraszamy rodziców, którzy mają wrażenie, że doświadczają porażek wychowawczych- zapewniamy, że poszukamy wspólnie rozwiązań, co do obranej ścieżki wychowania dzieci.

Rozpoczynamy nabór do grupy dla osób, które pragną poznać swoje mocne strony, zasoby, otworzyć się na świat, wzmocnić. Grupa nosi nazwę "We mnie jest siła, we mnie jest wartość". Koszt udziału to tylko 30zł. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie raz w tygodniu przez 10 tygodni. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcę uaktywnić swoje zasoby, jeszcze nie odkryte możliwości, popracować nad poczuciem własnej wartości. Zapewniamy, że wspólnie uda nam się odnaleźć w każdym "motyla".

III Edycja Kursu Podstawowego TSR w Słupsku

Rozpoczynamy kwalifikacje do III Edycji Kursu Podstawowego TSR w Słupsku.

Daty zjazdów:
22-24 kwietnia 2016 - prowadzący dr Jacek Szczepkowski z Centrum Rozwiązań Toruń
14-15 maja 2016 - prowadzi Zespół Pracowni TSR
04-05 czerwca 2016 - prowadzi mgr Artur Lewiński z Centrum Rozwiązań Toruń

Koszt kursu to 1300 zł.
Prosimy o zgłoszenia drogą elektroniczną lub telefoniczną. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Drugie spotkanie w ramach realizowanego Kursu Podstawowego TSR

W dniach 9-10.05.2015 odbyło się drugie spotkanie w ramach realizowanego Kursu Podstawowego TSR. Uczestnicy zmagali się z dylematami dotyczącymi stosowania TSR. Technika cudu budziła zachwyt jak i wątpliwości. Życzymy powodzenia w stosowaniu metod TSR na co dzień.


Pierwsza sesja drugiej edycji TSR - kurs podstawowy już za nami.

Zmagania z tajemnicami TSR rozpoczęła nowa grupa. Uczestnicy pracowali dzielnie, dopytywali i poszukiwali rozwiązań. Pierwszą sesję prowadził dr Jacek Szczepkowski z Centrum Rozwiązań- Toruń. Druga sesja odbędzie się w dniach 9-10.05.2015 i będzie prowadzona przez zespół Pracowni TSR Słupsk.
Uwaga- zaczynamy o 8.30!

Druga edycja Kursu Podstawowego TSR

Centrum Rozwiązań zaprasza na szkolenie I stopnia z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Terminy:
I sesja: 10-12 kwiecień 2015
II sesja: 9-10 maj 2015
III sesja: 6-7 czerwiec 2015.
Miejsce szkolenia: Słupsk, Pracownia TSR
Prowadzący: dr J. Szczepkowski i mgr A. Lewiński oraz Pracownia TSR Słupsk
Cena szkolenia: 1200,00 zł
Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty:
I sesja: 600,00 zł
II sesja: 300,00 zł
III sesja: 300,00 zł
Prosimy chętnych o zgłaszanie się. Liczba miejsc ograniczona (mamy już 7 osób)

Szkolenie na temat: "Praca z osobami dokonującymi samookaleczeń oraz po próbach samobójczych"

W dniach 25-26.10.2014 w Pracowni TSR odbyło się szkolenie na temat: "Praca z osobami dokonującymi samookaleczeń oraz po próbach samobójczych". Szkolenie poprowadził Krystian Labuda- psychoterapeuta współpracujący z Centrum Rozwiązań - Toruń. Szkolenie przeznaczone było dla osób, które ukończyły I stopień TSR i chciały doskonalić swoje umiejętności w zakresie tematycznym wyżej wspomnianym. Było jak zwykle dużo emocji, dyskusji i ciężkiej pracy. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za pracę, aktywność i zapraszamy na kolejne szkolenia.

Do Pracowni zawitał program "Pod Lupą"

Nagranie z tego programu do obejrzenia (od 28min 45s).
Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne do korzystania z naszej oferty.)
www.tv-slupsk.pl
 

Pracownia w TV Vectra

7 marca 2014 r. Pracownia była gościem w TV Vectra. Zapraszamy do obejrzenia programu:
www.tv-slupsk.pl
 

Szkoła dla Rodziców

Dzięki wygranej w projekcie Wokół Nas organizowanym przez Provident Pracownia mogła zainaugurować pierwszą edycję Szkoły dla Rodziców prowadzoną w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. To był udany pomysł. Grupa liczyła 10 osób. Uczestnicy pracowali wytrwale i intensywnie, dzielili się swoimi doświadczeniami i poszukiwali rozwiązań na dręczące problemy rodzicielskie. Okazało się, że jako rodzice mają w sobie ogromne pokłady zasobów, które mogą i są w stanie wykorzystać w relacji ze swoimi dziećmi, ale też w innych relacjach. W przyszłości planujemy kontynuację Szkoły dla Rodziców.

Kurs Podstawowy TSR

14 uczestniczek w maju ukończy I stopień
- Kurs Podstawowy TSR. Podczas zajęć jest dużo pracy, emocje sięgają zenitu i bywa też burzliwie. Uczestniczki odkrywają nowy TSR-owy świat i próbują wprowadzać zdobytą wiedzę oraz umiejętności do swojej pracy zawodowej,
do życia osobistego. Centrum Rozwiązań
w Toruniu i prowadzący dr Jacek Szczepkowski
oraz mgr Artur Lewiński przekazują wiedzę tak,
że natychmiast chce się działać.
Pracownia TSR Słupsk również prowadziła zajęcia, które przyniosły mnóstwo pozytywnych emocji i wyzwoliły nowe potencjały.


Szkolenie z Ewą Majchrowską

W dniach 1-2.02.2014 odbyło się szkolenie z Ewą Majchrowską: praca z rodzinami i dziećmi w ujęciu TSR. Było mnóstwo emocji i tematów. Prowadząca przeniosła nas w świat TSR i pokazała jak pracować z rodzinami i dziećmi w sposób inny niż dotychczas. Szkolenie zachęciło też do rozważań nad decyzjami o ukończeniu kursu TSR. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na kolejnym szkoleniu. Dziękujemy prowadzącej za wspaniałą przygodę.

"Konfrontacje z kobiecym ja"

W dniu 7.03.2014 odbył się warsztat z okazji Dnia Kobiet pt "Konfrontacje z kobiecym ja". Było radośnie, bardzo kobieco, subtelnie, pracowicie. Wspaniałe i szalone uczestniczki miały okazję poodkrywać własne zasoby, albo przypomnieć o tych, które od zawsze mają w sobie. Dziękujemy za udział, atmosferę, którą stworzyłyście - będziemy starały się częściej proponować takie zajęcia, bo jest taka potrzeba. Uczestniczkom życzymy powodzenia w realizowaniu "kobiecego ja".